धादिङमा पशुपालन गर्न किसनाहरु उत्साहीतPublished Date:2018-04-06

Views: 1359

धादिङ आवाज
चैत्र ।
किसानहरुले उत्पादन गरेका दुग्द जन्य बस्तुहरु लिनका लागी गाँउ गाँउमा नै सहकारीहरु जान थाले पछी धादिङमा पशुपालन गर्न किसनाहरु उत्साहीत बनेका छन् । घरायसी प्रयोजनको दुधका लागी मात्र एक दुई ओटा गाई भैसी पाल्ने किसानहरुले अहिले पाँचदेखी दश ओटासम्म गाई भैसीहरु पाल्न थालेका छन् । जिल्लाका अधिकाम्स ग्रमिण बस्तिहरुमा अहिले ब्यवसायीक रुपमा नै दुग्द उत्पादनका लागी पशु पालन गर्न थालीएको छ । जिल्लालाई दुधमा अत्मानिर्भर बनाउनका लागी जिल्ला पशुसेवा कार्यालय धादिङले समेत किसान लक्षित विषेस कार्यक्रमहरु लागु गरेको जनाईएको छ । तर किसानहरु भने पशु सेवा कार्यालबाट पाउने कुनै पनी सहयोगहरु नपाएको बताउछन् । सरकाले अनुदान सवरुप किसानहरुलाई दिने भनीएको रकम लगाएत अन्य सहयोगहरु राजनीती पहुचका आधारमा मात्र वितरण हुदै आएको किसानहरुको गुनासो छ । यसैगरी जिल्लामा भएका कृषी सहकारीहरुले भने श्रोत सम्पन्न बनाउनका लागी किसानहरुलाई समुहगत रुपमा रिण लगानी गर्ने लगाएतका सहयोग गर्दै आएको बताएको छ । जस्का कारण ग्रामिण क्षेत्रका किसानहरुको आर्थिक समृदीका लागी सहयोग पुग्ने विश्वास रहेको छ । धादिङका धेरै जसो गाँउहरुमा अहिले सहकारी मार्फत पशु पालन गर्न थालीएको छ । यसरी ब्यवसाय गर्दा उत्पादीत् बस्तुहरु बिक्रीका लागी सहज हुने भए पनी दुधको मुल्य भने त्यति नभएका कारण सोचे जस्तो आम्दानी नभएको किसानहरु बताउछन् । जिल्लामा अहिले बार्षीक ३३ हजार मेट्रिक टन दुध उत्पादन हुने गरेको छ

Share on Google+

Related Posts


  • अखिल नेपाल महिला संघ सिन्धुलीद्धारा उश्रृङ्खल गतिविधि गर्नेलाई कार्वाही गर्न माग

    हाम्रो सिन्धुली, २८ पुष/ अखिल नेपाल महिला संघ सिन्धुलीले आज जिल्ला प्रशासन कार्यालय सिन्धुली मार्फत गृहमन्त्रालय लाई ज्ञापनपत्र बुझाएको छ । अखिल नेपाल महिला संघ सिन्धुलीका अध्यक्ष पार्वती सुनुवारको नेतृत्वमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी योगेन्द्र प्रसाद पाण्डे मार्फत ज्ञापनपत्र बुझाइएको हो । संसद बिघटनको बिरोधका क्रममा राष्ट्रपति बिद्यादेवी भण्डारी माथि असामायिक, अपाच्य, गालिगलौच तथा उश्रृङ्खल गतिबिधि […]


  • सिन्धुलीको पहिलो सामुदायीक रेडियो, रेडियो सिन्धुलीगढी १४ औ वर्षमा प्रवेश ।।

    हाम्रो सिन्धुली ,२४ पुष/  जिल्लाको पहिलो सामुदायीक रेडियो, रेडियो सिन्धुलीगढी एफ्एम् ९२ मेगाहर्ज आज बाट १३ बर्ष पुरा भएर १४ औ बर्षमा प्रबेश गरेको छ । २०६४ साल पुस २४ गते बिकास र परिबर्तको आवाज, आवाज विहिनहरुको आवाज भन्ने नारा सहित जिल्लामा पहिलो सामुदायी रेडियोको रुपमा स्थापना भएको हो । रेडियो सिन्धुलीगढीले स्थापना काल देखिनै […]


  • जिल्लामा नेपाल कम्युनिष्ट (नेकपा) को दुई पक्ष समुहका छुटाछुट्टै भेला

    हाम्रो सिन्धुली, १२ पुष/जिल्लामा नेपाल कम्युनिष्ट (नेकपा) को दुई पक्षका प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओली समुह र प्रचण्ड नेपाल समुहको छुटाछुट्टै भेला सम्पन्न भएको छ । नेकपाको प्रधानमन्त्री ओली समुहले जिल्लाका नौ वटै स्थानिय तहमा भेला गरेको छ भने, प्रचण्ड नेपाल समुह पक्षले पनि सिन्धुलीमाढीमा जिल्ला भेला गरेको छ । पालिका स्थरमा भेला गरेर पार्टीभित्र देखिएको […]