आजदेखि धादिङका ग्रामिण सडकहरुमा यातायात सञ्चालनPublished Date:2018-09-26

Views: 1488

धादिङ,असोज १०
यस वर्ष भाद्र महिनाको अन्तिम समय सम्म पनि मनसुन सक्रिय भएका कारण असोजको पहिलो साता सम्म पनि कच्चि तथा ग्रामिण क्षेत्रका सडकहरुमा यातायातका सवारी साधनहरु नियमित रुपमा सञ्चालन हुन सकेको थिएन । एक हप्ता अघिदेखि मनसुन रोकिएपछि सडक मर्मत गरेर यातायातका साधनहरु चल्न सक्ने भएकोले जिल्ला सदरमुकाम धादिङबेसिबाट जाने ग्रामिण सडकहरु धादिङबेसि सल्यान्टार, सिक्कटार,बुढाथुम ,आरुघाट ,खहरे , धादिङबेसि नलाङ कमलाबारी, धादिङबेसि खरीसम्म आजदेखि बस सञ्चालन गरिएको नेपाल यातायात व्यावसायि संघ धादिङका महासचिव राजेश प्रजापतिले जानकारी दिनुभयो । आजदेखि बस सञ्चालनमा आपछि सम्बन्धित क्षेत्रका सर्वसाधारणहरुलाइ सदरमुकाम लगायतका विभिन्न स्थानहरुमा आवत जावतको लागि सहज भएको छ । जिल्लाको अन्य सडक खण्डहरु धादिङबेसि धुवाकोट, कटुञ्जे सेम्जोङ, लपाङफेदि ,गुम्दी, दार्खा,लागायतका सडकहरुमा भने सडक मर्मत हुन बाँकि रहेको र स्थानिय निकायका प्रमुख तथा प्रतिनिधिहरुले यातायात सञ्चालनको लागि जानकारी नगराएका कारण सञ्चालन हुन नसकेको प्रजापतिले जानकारी दिनुभयो । धादिङबेसि सुनौलाबजार सडक खण्डमा भने यस अघिदेखिनै यातायात सञ्चालनमा रहेको छ । यस वर्ष वर्षा धेरै भएका कारण ग्रामिण क्षेत्रका अधिकांश सडकहरु धेरै बिग्रिएको छ । त्यस कारण मर्मतको लागि धेरै समय लाग्ने देखिन्छ, भने अर्काेतिर यात्रुहरुले पनि हैरानि बेहोर्नु पर्ने बाध्यता रहेको छ । दशैं र तिहारका लागि विदेश तथा स्वदेशमा रहेका मानिसहरु अब विस्तारै घर फर्कने क्रम सुरु हुने हुँदा पनि अव यातायातका साधनहरुमा यात्रुको चाप बढ्ने देखिन्छ । साथै समयमा नै यातायात सञ्चालन नभएमा चाड पर्वको लागि आवश्यक खाद्य्यान्न लागायतका सामाग्रीहरु ढुवानीको लागि पनि समस्या हुने देखिन्छ ।

Share on Google+

Related Posts


  • अखिल नेपाल महिला संघ सिन्धुलीद्धारा उश्रृङ्खल गतिविधि गर्नेलाई कार्वाही गर्न माग

    हाम्रो सिन्धुली, २८ पुष/ अखिल नेपाल महिला संघ सिन्धुलीले आज जिल्ला प्रशासन कार्यालय सिन्धुली मार्फत गृहमन्त्रालय लाई ज्ञापनपत्र बुझाएको छ । अखिल नेपाल महिला संघ सिन्धुलीका अध्यक्ष पार्वती सुनुवारको नेतृत्वमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी योगेन्द्र प्रसाद पाण्डे मार्फत ज्ञापनपत्र बुझाइएको हो । संसद बिघटनको बिरोधका क्रममा राष्ट्रपति बिद्यादेवी भण्डारी माथि असामायिक, अपाच्य, गालिगलौच तथा उश्रृङ्खल गतिबिधि […]


  • सिन्धुलीको पहिलो सामुदायीक रेडियो, रेडियो सिन्धुलीगढी १४ औ वर्षमा प्रवेश ।।

    हाम्रो सिन्धुली ,२४ पुष/  जिल्लाको पहिलो सामुदायीक रेडियो, रेडियो सिन्धुलीगढी एफ्एम् ९२ मेगाहर्ज आज बाट १३ बर्ष पुरा भएर १४ औ बर्षमा प्रबेश गरेको छ । २०६४ साल पुस २४ गते बिकास र परिबर्तको आवाज, आवाज विहिनहरुको आवाज भन्ने नारा सहित जिल्लामा पहिलो सामुदायी रेडियोको रुपमा स्थापना भएको हो । रेडियो सिन्धुलीगढीले स्थापना काल देखिनै […]


  • जिल्लामा नेपाल कम्युनिष्ट (नेकपा) को दुई पक्ष समुहका छुटाछुट्टै भेला

    हाम्रो सिन्धुली, १२ पुष/जिल्लामा नेपाल कम्युनिष्ट (नेकपा) को दुई पक्षका प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओली समुह र प्रचण्ड नेपाल समुहको छुटाछुट्टै भेला सम्पन्न भएको छ । नेकपाको प्रधानमन्त्री ओली समुहले जिल्लाका नौ वटै स्थानिय तहमा भेला गरेको छ भने, प्रचण्ड नेपाल समुह पक्षले पनि सिन्धुलीमाढीमा जिल्ला भेला गरेको छ । पालिका स्थरमा भेला गरेर पार्टीभित्र देखिएको […]