नन्दलाल श्रेष्ठ ‘भाबुक’ द्धारा लिखित नयन गजल सङ्ग्रह बिमोचनPublished Date:2020-07-25

Views: 2018

हाम्रो सिन्धुली, १० श्रावण – नन्दलाल श्रेष्ठ ‘भाबुक’ द्धारा लिखित नयन गजल सङ्ग्रहको शनिबार सिन्धुलीमाढीमा बिमोचन गरिएको छ । उमानाथशास्त्रि सिन्धुलीय साहित्यिक प्रतिष्ठानले शनिबार एक औपचारिक कार्यक्रमका बिच नयन गजल सङ्ग्रहको बिमोचन गरेकोे हो । शनिबार रेडियो सिन्धुलीगढीबाट हरेक हप्ताको शनिबार प्रसारण हुने श्रष्ट्रा र सिन्धुली कार्यक्रम एक बर्ष पुरा भएको अबसरमा प्रदेश सांसद बिनोद खड्का को प्रमुख आतिथ्यतामा उक्त गजल संग्रहको बिमोचन गरिएको हो ।
नन्दलाल श्रेष्ठ ‘भाबुक’ द्धारा लिखित नयन गजल सङ्ग्रह सिन्धुली वाङ्मय प्रबिष्ठान बाट प्रकासित गजल संग्रह हो । उक्त गजल संग्रहको प्रगतिशिल लेखक संघका अध्यक्ष टंकध्वज थापाले समिक्षात्मक टिप्पणि गर्नुभएको थियो । गजल संग्रहको बिमोचनका क्रममा समाजमा भएका बिकृति बिसंगतिलाई साहित्यको माध्यम द्धारा समाज बिकासको गर्नका लागि श्रष्ट्रालाई आग्रह समेत गर्नुभएको छ ।
साथै उहाँले साहित्यको क्षेत्रको बिकासका लागि सदैब सहयोग गर्नका लागि तत्पर रहने बताउनु भयो । रेडियो सिन्धुलीगढीबाट श्रष्ट्रा र सिन्धुली प्रत्येक शनिबार बिहान ११ बजे देखि १२ बजे सम्म सिन्धुलीका साहित्यकारबाट प्रसारण हुने गरेको छ । साहित्य क्षेत्रबाटै नेपालि समाजमा भएका बिसंगति,रुढिबादि परम्परा,महिला हिंसा,राजनिती जस्ता नेपालि समाजमा जरो गाडेर बसेका समस्याहरुको समाधानका लागि जुटिरहेको श्रष्ट्राहरुको भनाई रहेको छ । कार्यक्रममा उमानाथ शास्त्रि सिन्धुलीय प्रतिष्ठानका अध्यक्ष प्रोज्ज्वल सिन्धुलीय, रेडियो सिनधुलीगढीका अधयक्ष कृष्णहरि घिमिरे ,साहित्यकार अर्जुन पौडेल,सिद्धेश्वर खानेपानिका अध्यक्ष महेन्द्रदेब श्रेष्ठ, उमानाथ शास्त्रि सिन्धुलीय प्रतिष्ठानका सचिब केदार प्रसाद देबकोटा,धनमाया राई, नेकपा जिल्ला कार्य समिती साहित्य बिभाग प्रमुख हरि अधिकारि श्रष्ट्रा बाबुराम फुयाल,दुर्गादेबि ढकाल, लगायतको उपस्थिती रहेको थियो ।

Share on Google+

Related Posts


  • सिन्धुलीमाढीमा संचालन भएको प्रादेशिक महोत्सव २०७५को आर्थिक आय व्यय सार्वजनिक

    उर्मिला भट्टराई, ३० चैत\सिन्धुलीमाढीमा संचालन भएको प्रादेशिक महोत्सव २०७५को आर्थिक आय व्यय सार्वजनिक भएको छ । सोमबार उद्योग वाणिज्य संघ सिन्धुलीले पत्रकार सम्मेलन गरेको उक्त महोत्सवको आय व्यय जानकारी गराएको हो । उद्योग वाणिज्य संघ सिन्धुली र कमलामाई नगरपालिकाको कार्यलय सिन्धुलीको आयोजनामा २०७५ पौष १३ गते देखि २२ गते सम्म सिन्धुलीमाढी प्रादेशिक महोत्सव संचालन भएको […]


  • प्रा.वि. ओख्रेनीका शिक्षक मृत अवस्थामा फेला

    उर्मिला भट्टराई, ३० चैत\ फिक्कल गाउँपालिका ३ नयाँपानी भिर स्थित न्युरेखोला चनौटेमा बेतिनीका ४७ वर्षीय टंक नाथ पहाडी मृत अवस्थामा फेला परेका छन् । गत चैत २८ गते पहाडी चनौटेमा कांग्रेसको पालिका स्तरिय अगुवाई भेला कार्यक्रमको लागी घरबाट हिडेका थिए । कार्यक्रममा हिडेका पहाडी घर नफर्कि पछि आफन्तले खोजी गर्दा आज न्युरेखोला चनौटे सडकबाट दुई […]


  • रोट्याक क्लब अप सिन्धुलीगढीद्धारा विद्यार्थीलाई विद्यालय पोसाक वितरण

    हाम्रो सिन्धुली, २७ चैत\रोट्याक क्लब अप सिन्धुलीगढीले विद्यार्थीलाई विद्यालय पोसाक वितरण गरेको छ । आज कमलामाई नगरपालिका ४ मा रहेको श्री कालिका प्राथमिक विद्यालयका विद्यार्थीलाई विद्यालय पोसाक वितरण गरेको हो । विद्यायलका १९ जना विद्यार्थीलाई विद्यालय पोसाक वितरण गरिएको छ । रोट्रिक क्लब अप काठमाडौको आर्थिक सहयोगमा रोट्याक क्लबअप सिन्धुलीगढीले विद्यार्थीलाई पोसाक वितरण गरेको हो […]