हातेमालो साना किसान कृषि सहकारी संस्था लिमीटेडको १३ औँ वार्षिक साधारण सभा एवंम आधुनिक व्याबसायिक भैंसि पालन फार्म उद्घाटन कार्यक्रम सम्पन्नPublished Date:2020-12-12

Views: 191

हाम्रो सिन्धुली, २७ मंसिर – हातेमालो साना किसान कृषि सहकारी संस्था लिमीटेडको १३ औँ वार्षिक साधारण सभा एवंम शहिद स्मारक साना किसान आयआर्जन समुह द्धारा संञ्चालीत आधुनिक स्वरोजगार व्याबसायिक भैंसि पालन फार्म संयुक्त उद्घाटन कार्यक्रम आज घ्याङ्लेख १ सिम्लेमा सम्पन्न भएको छ ।
हातेमालो साना किसान कृषि सहकारी संस्था लिमीटेडको अध्यक्ष राम बहादुर विश्वकर्माको अध्यक्षता तथा प्रदेश सरकार बागमती प्रदेश हेटौडा मक्वानपुरको प्रमुख सचिव डा. मान बहादुर विकको प्रमुख आतिथ्यतामा कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।
आर्थिक बर्ष २०७६ ७७ मा शेयर रकम ७१ लाख ८ हजार ७ सय, बचत रकम ९५ लाख ६० हजार ३९ रुपैया, कोष हिसाब २२ लाख ९६ हजार ८ सय ७१, आन्तिरीक श्रोत १ करोड ८९ लाख ६५ हजार ६ सय १० रुपैया गरी संस्थाले कमाएको खुद नाफा ५ लाख दुई हजार ३ सय ३३ रुपैया रहेको हातेमालो साना किसान कृषि सहकारी संस्था लिमीटेडको कोषाध्यक्ष बुद्धिमान श्रेष्ठले जानकारी दिनु भयो ।
कार्यक्रममा उत्कृष्ट बाल बचत गर्ने ७ जनालाई स्टेशनरी, उत्कृष्ट शेयर कर्ता १ जना लाई करुवा प्रदान गरी सम्मान गरीएको थियो । हातेमालो साना किसान कृषि सहकारी संस्था लिमीटेड सिन्धुलीको लगानीमा उत्पादित भईसकेको दुध संकलन कार्यमा दुधको गुणस्तरमा उत्कृष्ट कायम गर्दै प्रति लिटर उत्कृष्ट लिन सफल ३ जना कृषकलाई एक एक हजार रुपैया र प्रत्येक महिना १४२८.५७ लिटर देखि ३५७१.४७ लिटर सम्मको उत्कृष्ट पणिाममा दुध उत्पादन गर्न सफल निर्मला गौतमलाई ५ हजार रुपैया, संस्थागत विकाशमा आई पर्ने वडा स्तरीय प्रशासनिक सदश्य विस्तार, भौतिक पुर्वधार कार्यमा सहयोग गर्दै अभिभावकको भुमिका निर्बाह गर्ने कार्यमा ९ जना उत्कृष्ट व्यक्तिहरु, १६५ वटा समुहहरु मध्य नेतृत्व र क्रियाशिलतामा उत्कृष्ट ६ वटा समुह, ११ वटा अन्तर समुह मध्य क्रियाशिल र प्रभाजकारीता नेतृत्वमा उत्कृष्ट एउटा समुहलाई भित्ते घडी प्रदान गरी सम्मान गरीएको थियो ।
त्येस्तै द्धन्द्धा पिडीत परिवार, शारीरिक अशक्त सदस्य तथा उत्कृष्ट मुद्धती बचत कर्तालाई करुवा, जेष्ठ सदश्यता उत्कसष्ट कारोवार गर्ने, कर्मचारी लगाएतलाई पनि सम्मान गरीएको थियो ।
साथै कार्यक्रममा पशुको सुत्केरी भक्ता भुक्तानी पशुविमाको क्षेतीपुर्ति भुक्तानी लगाएतको कार्यक्रम पनि भएको थियो ।
आईतमान भोलनले निमार्ण गरीएको करिव २८ वटा भैसि अटाउन सक्ने आधुनिक भैंसि पालन फार्मलाई उद्घाटन गर्नु हुदै प्रमुख अतिथि प्रदेश सरकार बागमती प्रदेश हेटौडा मक्वानपुरको प्रमुख सचिव डा. मान बहादुर विकले अब लडाई गरेर नभई श्रम गरेर कृषिमा क्रान्ति हुने भन्नुहुदै अब सम्पुण कृषकहरुले श्रम गर्नु आबस्यक रहेको बताउनु भयो ।

Share on Google+

Related Posts


  • अखिल नेपाल महिला संघ सिन्धुलीद्धारा उश्रृङ्खल गतिविधि गर्नेलाई कार्वाही गर्न माग

    हाम्रो सिन्धुली, २८ पुष/ अखिल नेपाल महिला संघ सिन्धुलीले आज जिल्ला प्रशासन कार्यालय सिन्धुली मार्फत गृहमन्त्रालय लाई ज्ञापनपत्र बुझाएको छ । अखिल नेपाल महिला संघ सिन्धुलीका अध्यक्ष पार्वती सुनुवारको नेतृत्वमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी योगेन्द्र प्रसाद पाण्डे मार्फत ज्ञापनपत्र बुझाइएको हो । संसद बिघटनको बिरोधका क्रममा राष्ट्रपति बिद्यादेवी भण्डारी माथि असामायिक, अपाच्य, गालिगलौच तथा उश्रृङ्खल गतिबिधि […]


  • सिन्धुलीको पहिलो सामुदायीक रेडियो, रेडियो सिन्धुलीगढी १४ औ वर्षमा प्रवेश ।।

    हाम्रो सिन्धुली ,२४ पुष/  जिल्लाको पहिलो सामुदायीक रेडियो, रेडियो सिन्धुलीगढी एफ्एम् ९२ मेगाहर्ज आज बाट १३ बर्ष पुरा भएर १४ औ बर्षमा प्रबेश गरेको छ । २०६४ साल पुस २४ गते बिकास र परिबर्तको आवाज, आवाज विहिनहरुको आवाज भन्ने नारा सहित जिल्लामा पहिलो सामुदायी रेडियोको रुपमा स्थापना भएको हो । रेडियो सिन्धुलीगढीले स्थापना काल देखिनै […]


  • जिल्लामा नेपाल कम्युनिष्ट (नेकपा) को दुई पक्ष समुहका छुटाछुट्टै भेला

    हाम्रो सिन्धुली, १२ पुष/जिल्लामा नेपाल कम्युनिष्ट (नेकपा) को दुई पक्षका प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओली समुह र प्रचण्ड नेपाल समुहको छुटाछुट्टै भेला सम्पन्न भएको छ । नेकपाको प्रधानमन्त्री ओली समुहले जिल्लाका नौ वटै स्थानिय तहमा भेला गरेको छ भने, प्रचण्ड नेपाल समुह पक्षले पनि सिन्धुलीमाढीमा जिल्ला भेला गरेको छ । पालिका स्थरमा भेला गरेर पार्टीभित्र देखिएको […]